Zamknij
REKLAMA

Pieniądze na samochody dla strażaków ochotników

13:21, 25.10.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Mariusz Sobczak

Po 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymały jednostki OSP Stara Biała w powiecie płockim i Kromnów w powiecie sochaczewskim. 

W piątek w płockiej delegaturze Urzędu umowę z beneficjentami podpisali marszałek województwa Adam Struzik oraz radny województwa Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów.

- To kolejny etap wsparcia OSP na Mazowszu - mówił marszałek Adam Struzik. - Przez ostatnie 20 lat to w sumie ponad 100 mln zł. W tym roku - 15 mln zł. To pieniądze na sprzęt: pompy, wyposażenie, umundurowanie bojowe, aparaty tlenowe, ale też dofinansowanie do zakupu pojazdów. 

W 1900 jednostkach OSP na Mazowszu zrzeszonych jest ponad 70 tys. osób. Ponad 550 jednostek jest w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (w tym Stara Biała). Pieniądze od sejmiku to tylko część wartość auta; specjalistyczny sprzęt kosztuje aż ok. 900 tys. zł. 

- Potrzeby są coraz większe, więc staramy się pomagać strażakom poprzez różne programy - dodał Adam Orliński. - Gmina może kupić samochód dzięki naszemu wsparciu, środkom własnym, a także pieniądzom z budżetu państwa, jest wiele źródeł finansowania. 

Wójt gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński dziękował za wsparcie.

- Żaden wójt, nawet zasobnej, bogatej, za jaką uważa się Starą Białą, nie zdecydowałby się na samodzielny zakup samochodu za ponad 900 tys. zł - podkreślił Wawrzyński. - Ale dzięki kilku źródłom uda się nam ten wydatek przełknąć i jeszcze w tym roku to auto będzie. 

Kromnów leży na terenie gminy Brochów w powiecie sochaczewskim.

- Nasi strażacy ochotnicy mocno wspierają Państwową Straż Pożarną - mówił wójt gminy Brochów Piotr Szymański. - Poprawa jakości sprzętu wpływa na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich. A OSP Kromnów wyróżnia się w całym powiecie jeśli chodzi o skuteczność pozyskiwania środków.

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WaldekWaldek

7 2

Panie Marszałku, może coś dla Osp Bielsk nowego. Same PSL tam w zarządzie siedzi. Weź Pan swoim pomóż prośba 13:33, 25.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miasto sie wyludniamiasto sie wyludnia

0 0

miasto sie wyludnia 00:39, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone